Parafino išskalbimas iš megztų gaminių

2023-01-23

Parafino išskalbimas iš megztų gaminių

Parafino išskalbimas iš megztų gaminių 

 

Šis procesas turi ypatingą reikšmę, nes mūsų parduodami siūlai dažniausiai būna apdoroti truputį didesniu parafino kiekiu, nei įprastai. Taip daroma todėl, kad didesnis jo kiekis neleidžia tekstilės fabrikų mašinoms taip greitai nusidėvėti. Jeigu šie siūlai būtų pervyniojami ir parduodami kaip “stock” (liet. - “sandėliuota”) prekė, tai parafinas nubyrėtų. Tokie siūlai dažniausiai ir patenka į mezgėjų rankas. Bet mūsų siūlai – tiekėjų vadinama “reguliari” prekė – tai reiškia, kad jie nestovėjo sandėlyje, o yra pagaminti būtent dabartiniam sezonui. Visgi šis šviežias gaminys būna dar nepervyniotas, tad ir parafino kiekis dažnai aiškiai pakeičia siūlo tekstūrą. Tam, kad būtų atskleistas tikrasis pluošto grožis jį reikia tinkamai išplauti.

 

Būtent todėl įsigijus mūsų siūlus visada rekomenduojame prasimegzti pavyzdėlį – pakeičiant virbalo storį, raštą, o tada jį išplauti. Tokiu būdu jūs ne tik sužinosite, kuris tankis Jums priimtinesnis, bet ir galėsite numatyti kaip siūlo raštas atrodys galutiniame gaminyje. Negana to, tai puiki proga apskaičiuoti kaip labai susitraukia siūlas po skalbimo, lyginant su neskalbtu gaminiu – tokiu būdu galima išvengti nepageidautino gaminio sumažėjimo po skalbimo.

 

Tiek pavyzdėlius, tiek gaminius rekomenuodajame skalbti su kokoso muilu, nors galima naudoti ir kitus neutralius skalbiklius. Procesas atrodytų taip:

1. Į dubenį prisipilame ~20°C temperatūros vandens

2. Įberiame (aš įtarkuoju) kokoso muilo. Jo reikia nuo 2g iki 7g. Kadangi mūsų muilas – rankų darbo gaminys, jame nėra papildomų kvapiklių, nebūtinų šarmų, todėl jo nereikia tiek daug, kiek kitų skalbiklių.

3. Ištirpiname kokoso muilą

4. Pamirkome gaminius 15-30min

5. Švelniais judesiais “pamasažuojame” gaminį ar pavyzdėlį

6. Išskalaujame ~3 kartus. Skalaujant paskutinį kartą galima naudoti šiek tiek minkštiklio, tik reikėtų neperdozuoti, kadangi kokoso muilas pats savaime suminkština gaminį.

 

Kokoso muilas yra ne tik puiki priemonė megztiems gaminiams skalbti, bet ir ekologiškas, odos nedirginantis produktas. Ilgėje norime pasiūlyti ne tik geriausius natūralius pluoštus iš gamtos, bet ir atkreipti dėmesį į tai, kaip juos prižiūrime, kadangi ekologiškumas yra svarbus kiekviename sprendime susijusiame su rūbais.

 

Kokoso muilą galite įsigyti šia nuoroda:

https://www.ilge.lt/produktai?s=muilas 

 

muilas